Môj príbeh: Z blogerky fotografkou

Moja mamka tvrdí, že sa stále hľadám. Asi má pravdu. Ale kto si v 14-tich vie vybrať povolanie tak, aby bol v dospelosti spokojný, finančne zabezpečený, nezávislý a ešte k tomu aj šťastný? Veď mnohí z nás to nevedia ani po tridsiatke.
Áno, hľadám sa a objavujem stále. Celý svoj život skúmam, ako by som mohla využiť to, čo viem, byť užitočná, zároveň spokojná a slobodná.

Našla som sa vo fotografii

Ale viedla k tomu kľukatá cesta. Všetko sa začalo blogom. Blog Flung out of space vznikol začiatkom roka 2016. Postupom času sa z neho stal kreatívny priestor nielen pre moje myšlienky, ale aj pre fotky. Fotila som najmä veci, predmety. Štylizovať zátišia, ktoré mali pohodovú atmosféru a zároveň súviseli s tým, čo chcem článkom povedať, ma bavilo. Neskôr, keď prišli prvé spolupráce, som začala s lifestyle produktovými fotkami prírodnej kozmetiky. Vtedy som začala vnímať, že tvorba fotografie ma vťahuje a hľadanie zaujímavých detailov a kompozícií mi spôsobuje veľké potešenie.

A potom, keď som v ankete Bloger roka v kategórii Life získala druhé miesto, prišla prvá fotozákazka. Nafotila som produkty pre e-shop. Už vtedy som vedela, že klasická produktová fotografia na bielom pozadí nie je pre mňa. Mám cit pre detail, vnímam skrytú krásu a viem vytvoriť produktovú fotografiu tak, aby mala atmosféru a nepôsobila preštylizovane. A taká bola aj predstava Kristíny Farkašovej, ktorá mi zverila fotenie pre jej vtedy začínajúcu značku My mame.

Bez učenia by to nešlo

Pamätám si, ako som si s nadšením pozerala fotky svojich obľúbených blogeriek a instagrameriek. Tiež som túžila vedieť vytvárať podobné. Flatlay, ktorý vyzerá, že oblečenie je len náhodne rozhádzané po posteli, šálka v ruke s príjemnou atmosférou alebo kozmetika na nádhernom nočnom stolíku ešte vtedy neboli súčasťou každého instagramového profilu ako dnes. Veľa som skúšala. Fotografovanie a styling je náročnejší ako môže mnohým pripadať. Nedbalo pohodené veci na flatlay majú svoju kompozíciu a príjemnú rannú atmosféru, ktorá sa môže zdať náhodná, treba naozaj vytvoriť. Nasledovalo štúdium, aby som perfektne spoznala svoj fotoaparát, vedela vhodne zvoliť jeho nastavenia, pochopila prácu so svetlom, naučila sa umenie kompozície a vedela vdýchnuť fotografii život v postprocese.

Inšpirujem sa, skúšam a fotografujem takmer každý deň. Aj keď práve netvorím pre klientov, pracujem na svojich projektoch, vytváram nové kompozície, testujem farebnosť alebo pozorujem hru svetla a tieňa.

S čím a ako môžem pomôcť vám?

Niekoľko rokov práce v marketingu a tvorby blogu mi prinieslo poznanie, že človek je tvor vizuálny. Viac ako tisíc pochvalných slov o tom, aký je produkt skvelý, mu napovie fotografia a jej atmosféra.

Ako podnikateľka viem, že mnohí z nás si chcú čo najviac vecí urobiť sami, preto na tomto blogu nájdete tipy a rady, ako si vytvoriť fotografie, ktoré vystihnú váš produkt a prerozprávajú jeho príbeh. Alebo to môžete nechať na mňa.

Pozrite si moje portfolio a značky, s ktorými som spolupracovala alebo môj Instagram.

s láskou

Daniela